- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Cast Acrylic Sheet
Cast Acrylic Sheet
Prominent & Leading Manufacturer from Pune, we offer 2mm cast acrylic sheet, 3mm cast acrylic sheet and 5mm cast acrylic sheet.
2mm Cast Acrylic Sheet
Product Price: Rs 55 / sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
Product Details:
| Thickness | 2 mm |
| Size | 4x3 ft |
| Usage/Application | Interior |
| Material | Acrylic |
| Brand | Polytuff |
2mm Cast Acrylic Sheet is a high-quality acrylic (PMMA) sheet manufactured using a casting process, known for its excellent clarity, strength, and machinability.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3mm Cast Acrylic Sheet
Product Price: Rs 65 / sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
Product Details:
| Thickness | 3 mm |
| Material | Acrylic |
| Size | 4x3 ft |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Interior |
| Brand | Polytuff |
3mm Cast Acrylic Sheet is a high-quality acrylic (PMMA) sheet manufactured using a casting process, known for its excellent clarity, strength, and machinability.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5mm Cast Acrylic Sheet
Product Price: Rs 86 / sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
Product Details:
| Thickness | 5 mm |
| Size | 4x3 ft |
| Usage/Application | Interior |
| Material | Acrylic |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Brand | Polytuff |
5mm Cast Acrylic Sheet is a high-quality acrylic (PMMA) sheet manufactured using a casting process, known for its excellent clarity, strength, and machinability.
Yes! I am InterestedRequest A Callback