- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Acrylic Mirror Sheet
Acrylic Mirror Sheet
Pioneers in the industry, we offer 2mm acrylic mirror sheet, 3mm acrylic mirror sheet and 4mm acrylic mirror sheet from India.
2mm Acrylic Mirror Sheet
Product Price: Rs 55 / Square FeetGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1000 Square Feet
Product Details:
| Thickness | 2 mm |
| Size | 4x2 ft |
| Finish | Glossy |
| Brand | Polytuff |
| Color | Golden |
| Material | Acrylic |
| Surface Finished | Mirror Polished |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3mm Acrylic Mirror Sheet
Product Price: Rs 60 / sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
Product Details:
| Thickness | 3 mm |
| Size | 4x2 ft |
| Finish | Glossy |
| Brand | Polytuff |
| Color | Golden |
| Material | Acrylic |
| Surface Finished | Mirror Polished |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
4mm Acrylic Mirror Sheet
Product Price: Rs 65 / sq ftGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
Product Details:
| Thickness | 4 mm |
| Size | 4x1 ft |
| Finish | Glossy |
| Brand | Polytuff |
| Color | Golden |
| Material | Acrylic |
| Surface Finished | Mirror Polished |
4mm Acrylic Mirror Sheet is a lightweight, shatter-resistant mirror made from acrylic (PMMA) instead of glass. It has the same reflective look as a glass mirror but is safer, lighter, flexible, and easier to cut. It is commonly used for interior décor, signage, gym walls, kids’ areas, craft work, and display designs
Yes! I am InterestedRequest A Callback